Статьи и новости

Що таке полум’ягасник і чим він відрізняється від резонатора?

Що таке полум'ягасник і чим він відрізняється від резонатора?

Насамперед, виникає цілком закономірне питання, безпосередньо пов’язане з самою назвою деталі, розташованої відразу ж після приймальної труби глушника: чому саме ця назва, а не якась інша?

 

На жаль, немає достовірної інформації про дійсне походження назви «полум’ягасник». Плюс до всього зарубіжні виробники згаданої деталі систем випуску не мають схожої назви англійською мовою. Якщо дослівно перекладати вживані ними терміни, то в підсумку будемо мати наступне – «передній глушник», «попередній глушник», «резонатор». Не будемо докладно зупинятися на теоретичному аспекті даного пристрою, оскільки, в першу чергу, для нас особливий інтерес представляє застосування на практиці отриманої інформації.

 

Що стосується України, в нашій країні полум’ягасник визначається як особлива деталь системи випуску відпрацьованих вихлопних газів, яка встановлюється в передній частині вихлопного механізму відразу після приймальної труби – як правило, вона знаходиться поруч з каталітичним нейтралізатором вихлопних газів.

 

Необхідно відзначити, що, по суті, полум’ягасник – це і є резонатор (точніше кажучи – один з поширених видів резонатора). Головна відмінність полум’ягасника від інших видів резонатора полягає в його максимальної надійності, що пов’язано з тим, що він отримує найбільші навантаження в порівнянні з іншими частинами вихлопної системи. Температура газів, що вилітають на великій швидкості з камери згоряння, досить велика – полум’ягасник повинен прийняти весь їхній обсяг, обробити, охолодити і випустити назовні. Також при цьому він повинен змішати потоки пульсуючого характеру з кожного циліндра в один більш рівний потік. Та й до того ж корпус полум’ягасника повинен видавати мінімальний шум, незважаючи на те, що до зворотного його «примушують» вихлопні гази, що знаходяться всередині. Швидше за все, кожному з нас знайомий звук «Волги» — він же звук порожнього каталізатора – що виникає з цієї причини. Не можна не відзначити також і те, що, окрім значного внутрішнього навантаження, полум’ягасник до того ж ще приймає на себе і вібрації ззовні – вони передаються від функціонуючого двигуна, від ривків глушника, що бовтається, і жахливого соляного розчину, який в зимовий час бризкає на розпечену деталь. Як бачимо, полум’ягасник виконує безліч різних важливих функцій.